Зміст:
- Враховуємо площа кімнати.
- Види освітлення спальні.
- Тонкощі базового освітлення.
- Освітлення в зоні ліжка.
- Освітлення робочої зони.
- Декоративне освітлення.
Створення правильної схеми освітлення спальної кімнати - завдання складне, тому що в її вирішенні слід враховувати безліч факторів, від яких залежить рівень комфорту. Особливу увагу необхідно звернути на рівномірність світлового потоку, ступінь яскравості, функціональність, площа кімнати. Вибір приладів освітлення на сучасному ринку представлений досить широко, що дає простір для фантазії.
ВРАХОВУЄМО ПЛОЩА КІМНАТИ
При виборі світильників необхідно керуватися площею приміщення. Чим вона більше, тим вище повинна бути потужність приладів. В іншому випадку в кімнаті залишиться багато темних місць. Помилково думати, що маленький метраж спальні полегшить завдання. Вам доведеться вирішувати питання, пов'язане не тільки з розміщенням ламп, але і з підбором відповідних за габаритами варіантів, щоб не порушити пропорції в інтер'єрі.
ВИДИ ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ ДЛЯ СПАЛЬНІ
Перед тим як почати планувати освітлення в спальній кімнаті, необхідно ознайомитися з основними його видами:
- базове забезпечується стельової люстрою: це - обов'язкова умова;
- в зоні спального місця. Воно стане в нагоді для читання книг на сон грядущий. У цьому випадку буде потрібно бра, торшер або настільний світильник;
- освітлення навколо дзеркала необхідно при виконанні домашніх косметичних та інших процедур;
- декоративне підсвічування - питання другорядне, проте саме цей спосіб забезпечує особливу атмосферу. Домогтися бажаного ефекту можна за допомогою установки точкових світильників, каганців і використання свічок.
Якщо у вашій спальні є крісло або стіл, то світло знадобиться і біля них.
ТОНКОЩІ БАЗОВОГО ОСВІТЛЕННЯ
Занадто яскравою люстрі не місце у вашій спальні. Вона необхідна лише для загальної підсвічування кімнати, так як вечорами для читання і занять рукоділлям використовуються спеціальні прилади. Фахівці рекомендують віддавати перевагу розсіяному світлу, спрямованому вгору. Схожий ефект дають і плафони, виконані з щільного скла.
Розташовувати люстру найкраще в центрі стелі. Але якщо висота кімнати невелика, то можна піти іншим шляхом, встановивши на стінах під самою стелею невеликі світильники.
ОСВІТЛЕННЯ В ЗОНІ ЛІЖКА
Експерти вважають його другим за важливістю. У необхідності прикроватного висвітлення питань не виникає, так як у багатьох з'являється бажання почитати перед сном або скористатися ноутбуком. У цих випадках вам будуть потрібні бра, настільні світильники або торшери. Вкрай важливо, щоб вони давали яскравий, але не дратівливий очі світло. Якщо ліжко у вас двоспальне і використовується за призначенням, то подбайте про те, щоб ваш партнер не відчував дискомфорту, коли ви будете користуватися освітлювальними приладами: встановіть їх так, щоб вони були спрямовані в певну точку.
Зверніть увагу: бра слід розміщувати на висоті, що не перевищує двох метрів від підлоги. Відмінним вибором стануть моделі на кронштейнах, кріпити які можна не тільки до стіни, але і до спинок ліжок.
ОСВІТЛЕННЯ РОБОЧОЇ ЗОНИ
У деяких квартирах спальню часто доводиться використовувати і в якості кабінету. Для освітлення робочої зони ідеально підходить настільна лампа. Подбайте про те, щоб вона гармонійно вписалася в інтер'єр. Вибирайте таку, яка виглядає не дуже строго і збігається за своїм дизайном з іншими приладами освітлення.
Щоб освітити робоче місце, в якості якого у вас виступає крісло, встановіть торшер або повісьте бра. У продажу можна знайти світильники на гнучкій ніжці, які цілком підходять для спальні: як по вигляду, так і по функціональності.
ДЕКОРАТИВНЕ ОСВІТЛЕННЯ
Використовувати його можна в спальнях будь-якої площі. Декоративне освітлення для таких кімнат виконують в кількох варіантах:
- Точкові світильники для стелі, подіуму і ніш.
- Нічники, які пропонують в найрізноманітніших кольорах і формах.
- Свічки: вони здатні доповнити інтер'єр спальні незалежно від того, в якому стилі він оформлений.
При виборі освітлення для спальної кімнати завжди слід звертати увагу на особливості інтер'єру. Всі прилади підбирайте таким чином, щоб вони не створювали дисонансу в навколишньому просторі.