Зміст
- Види світильників, що встановлюються в ресторанах і барах
- Помилки при установці світильників в барах, кафе і ресторанах
- Критерії освітлення закладів громадського харчування
- Освітлення в барах
Більшість відвідувачів, які відвідують бар, кафе або ресторан, приходять туди не тільки для того щоб випити улюблений коктейль або скуштувати принади місцевої кухні. Для багатьох це ритуал, що супроводжується вибором одягу, місця візиту, партнера або партнерки, в кінці кінців. Таким відвідувачам важливо не тільки те, що подадуть до столу, але і атмосфера закладу, в якому він проводить час і бажає робити це з максимальним комфортом.
Тому, відкриваючи кав'ярню, бар, або солідний ресторан, власники повинні розуміти, що для збільшення конкурентоспроможності, залучення клієнтів, треба приділяти увагу не тільки кухні, оригінальному і стильному оздобленню залу, а й продумати систему освітлення. Саме світло привносить в інтер'єр закладу особливий шарм, затишок і створює настрій відвідувачів.
ВИДИ СВІТИЛЬНИКІВ, ЩО ВСТАНОВЛЮЮТЬСЯ В РЕСТОРАНАХ І БАРАХ
Способи облаштування освітлення в закладах громадського харчування не регламентоване будь-якими нормативними актами. Тут допустимо світло:
- приглушений;
- яскравий;
- спрямований;
- інтенсивний;
- зональний;
- рівномірний і ін.
Все залежить від концепції бару і ресторану, стилю інтер'єру, привабливості для цільової аудиторії. Можна використовувати такий прийом, як зональне акцентування, або грати з колірною температурою джерел світла. Що стосується світильників, то і тут вітається креативність і творчість, оскільки в активі інтер'єрних дизайнерів:
- кришталеві люстри;
- оригінальні текстильні абажури;
- ексклюзивні дизайнерські світильники;
- накладні, навісні, врізні світильники і бра;
- прожектори;
- світлодіодні стрічки;
- лазерне підсвічування та ін.
ПОМИЛКИ ПРИ УСТАНОВЦІ СВІТИЛЬНИКІВ В БАРАХ, КАФЕ І РЕСТОРАНАХ
Нерідкі ситуації, коли власники закладів, створюючи, на їхню думку, романтичний напівтемрява, отримують невиразні потемки, в яких не видно не тільки особи партнера, але і вмісту тарілки. Є й прямо протилежний «перегин», коли затишок тане під потоками світла, б'є по очах потужними відблисками від посуду, глянцевої обкладинки меню, дзеркал, викликаючи практично стресовий стан, замість релаксу.
Ще один варіант неправильно встановленого світла - неприродний і навіть неїстівний вигляд поданих для вас страв. При вигляді сірого м'яса, відливали синявою вина, кислотної зелені салату прокинувся було апетит, може не просто померти, але і викликати цілком конкретну неприємну реакцію організму. Звичайно, клієнти навряд чи зазнають бажання прийти ще раз в таке кафе або ресторан, незважаючи на смачну їжу і хорошу роботу обслуговуючого персоналу.
КРИТЕРІЇ ОСВІТЛЕННЯ ЗАКЛАДІВ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ
Розглянемо, яких орієнтирів слід дотримуватися, щоб невеликий бар або банкетний зал виглядали привабливими для відвідувачів, викликали бажання знову і знову зануритися в приємну атмосферу комфортного і продуманого в дрібницях інтер'єру. За великим рахунком, використовувані світлові прилади можна розділити на три категорії:
- світло для відвідувачів;
- основне і декорують освітлення в приміщенні;
- освітлення столів.
Почнемо з цілей, які допоможуть досягти грамотного розміщення світильників. Для закладів громадського харчування важливо залучити й утримати клієнтів, тому вже на порозі відвідувача повинен зустріти не тільки важливий, усміхнений метрдотель, а й привабливий інтер'єр, невимушена обстановка, яка створюється, в тому числі, і за допомогою світильників. У залах прийнято використовувати в міру яскраві, великі світильники на стелю, світло яких повинен падати строго вертикально, створюючи ефект «кола світла», в якому опиняється відвідувач.
Комбінація штучного і природного освітлення вважається оптимальною, адже за твердженням допитливих дослідників, саме денне світло пробуджує апетит. Природне світло, підтриманий фоновими LED-світильниками з лампами нейтрального світіння, віддаленими від відвідувачів, постійно супроводжує прийом їжі, підкреслюючи її привабливість, закладену в страви шеф-кухарем.
Важлива рівномірність і яскравість світла. Існує хибна думка, що святкову обстановку можна створити різноманітністю кольору світильників. На жаль, миготливі і переливаються всіма кольорами лампочки ніяк не прикрасять ювілей або весілля. Таке світло властивий скоріше клубним закладам і циркових вистав. Якщо хочеться експериментів з кольором - створіть точкові колірні зони - це завжди виглядає красиво і стильно.
Варто продумати і спрямованість світлових потоків, якщо в інтер'єрі задіяні трекові або спотові світильники. Їх промені краще направляти по дотичній до поверхонь з високим коефіцієнтом світловідбивання - дзеркалам, глянсовим площинах і т.п. Встановлюючи в якості основного освітлення стельові люстри, необхідно уникати утворення світлих і темних ділянок, забезпечивши достатню кількість світильників.
Якою б не була причина, по якій ви вирішили зайти в кафе або ресторан, вона буде супроводжуватися прийомом їжі. Тому висвітлення поданих страв і напоїв повинна приділятися особлива увага. Оформлення столу - це перше, що кидається в очі клієнтові, який тільки після ознайомлення з ним виявляє інтерес до деталей навколишнього його інтер'єру.
ОСВІТЛЕННЯ В БАРАХ
Бар - це культовий заклад і відвідують його відвідувачі, які хочуть з головою зануритися в його неповторну атмосферу, тому й світло в ньому повинен бути оригінальним. Легкий напівтемрява - це візитка приміщення, в якому головний об'єкт - барна стійка. Їй і приділяється пріоритет при оформленні залу. У подібні інтер'єри прекрасно вписуються:
- точкові споти і треки;
- світлодіодні стрічки підсвічування;
- вбудовані меблеві світильники;
- бра та ін.
Слід грамотно розташовувати світильники, щоб велика кількість посуду, блікуя, що не створювало дискомфорту бармену. Відповідні світлові акценти повинні розставлятися і на інших значущих елементах - відкритої кухні, сцені, вітринах.