Зміст:
- Природне освітлення кімнат
- Колір інтер'єру при штучному освітленні
Для створення затишку в домі важливу роль відіграє освітлення. Колір інтер'єру, розмір кімнати, висота стель - все це змінюється в залежності від освітлення в кімнаті. За допомогою світла і кольору можна візуально збільшити приміщення або ж, навпаки, зменшити. Яскравий денний і сутінковий вечірнє світло одним і тим же предметів надають різний відтінок. При акценті на штучне освітлення потрібно враховувати, що різні лампи несуть свій відтінок кольору.
ПРИРОДНЕ ОСВІТЛЕННЯ КІМНАТ
Під час обмірковування дизайну для свого будинку або квартири потрібно брати до уваги освітленість в них природним світлом. При підборі кольору меблів або шпалер потрібно враховувати сторону світла, на яку виходить кімната. Тому що, в залежності від освітлення, кольору мають властивості купувати різні відтінки. Наприклад, залита ранковим сонцем кімната покаже кольору більш яскраві і насичені. Вечірнє сонце надає їй м'який і теплий затишок.
Якщо робити акцент на природному освітленні, то потрібно підбирати інтер'єр під бік світла.
- Коли вікна в кімнаті виходять на південну сторону, вона буде більш освітленій, яскравою і позитивною. Але при цьому в літній час досить сильно нагрівається і «душить» своїм теплом. Тому при виборі кольору інтер'єру в таку кімнату краще дотримуватися холодних світлих відтінків. Сірий колір, блакитний, бузковий, зелений прохолодний зроблять світло більш м'яким. Для приглушення яскравості в таких кімнатах можна скористатися темними тонами в інтер'єрі.
- Північна кімната при річному висвітленні має м'який нечіткий світло, а при осінньо-зимовому взагалі стає темною. При такому освітленні приміщення можна максимально внести теплі світлі й насичені тони. Наприклад, рожеві й кремові, жовті та яскраві зелені. Також можна зіграти на контрасті. Це світле і яскраве або темне і яскраве. Наприклад, темні меблі на фоні яскравих шпалер або навпаки. Або світлі меблі і стіни вимагають додавання веселих штор або інших аксесуарів.
- Найкращими по освітленості вважаються кімнати, що виходять на схід. Світло в таких кімнатах дарує тепло і зберігає освітленість протягом дня. Яскраве ранкове сонце поступово зміниться на м'яке денне світло, який дає кімнаті тепло, але при цьому не перегріває її. Відмінним рішенням при такому освітленні будуть зелений з білим або ж блакитний відтінок. Непогано буде додати для контрасту щось з темних меблів або аксесуарів.
КОЛІР ІНТЕР'ЄРУ ПРИ ШТУЧНОМУ ОСВІТЛЕННІ
В даний час набирає популярності штучне освітлення. Жителі великих міст більшу частину часу проводять поза домом, і в більшій мірі використовують електричне освітлення. У нинішніх інтер'єрах в надлишку присутні настільні лампи, торшери, різного виду підсвічування (від шаф купе до підсобних приміщень). Тим більше що ринок наповнений різними лампами по інтенсивності і яскравості світла.
- Освітлення галогенними лампами. Самий універсальний варіант для електроосвітлення. Джерело з цих ламп надає приміщенню яскравий, схожий на денний, світло. Вони мають компактність і добре підходять для точкових світильників, тому що дозволяють управляти світловим пучком. Інтенсивність освітлення буде радувати протягом усього часу використання.
- Освітлення люмінесцентними лампами. Таке освітлення теж ближче до натурального. В основному воно наповнює приміщення холодним біло-блакитним світлом, але існують можливості підібрати інший відтінок. Наприклад, на кухні лампи з денною підсвічуванням вигідно підкреслять навісні шафки і висвітлять робочу зону. Але при плануванні інтер'єру потрібно враховувати зношуваність таких світильників, спектр буде поступово змінюватися.
- Ще штучне освітлення дають лампи розжарювання. Це найяскравіші лампочки, які надають інтер'єру м'який жовтий світло, що дарує затишок, але при цьому спотворює передачу кольору. Такі лампи недовговічні і практично не використовуються.
При виборі штучного освітлення потрібно відразу розібратися, який колір освітлення підійде до інтер'єру.
Тепла колірна гамма потрібна для класичних інтер'єрів. При цьому кольори змінюють відтінки: жовтий блідне, в блакитному проявляється зеленуватий, світлі тони сереют.
Холодне блакитне освітлення додає кімнатам свіжість і все більше використовується в сучасних інтер'єрах. При такому тоні світла пурпурний більш проявиться, жовтий стане ще блідіше, інтенсивними стануть блакитний, синій, фіолетовий. Як видно, освітлення відіграє не останню роль при виборі кольору інтер'єру. Також при електроосвітленні потрібно поєднувати різні світлові потоки. Розсіяне світло дають бічні світильники і верхні, а точкові виділяють конкретні частини інтер'єру. При акценті на денне світло потрібно враховувати освітлення кімнати різними сторонами світла.