Накладний точковий світильник використовується як додаткове джерело світла, дозволяє отримати якісне рівномірне освітлення, а також виконати ефективне зонування приміщення. Пристрої накладного типу актуальні в кімнатах з низькими стелями, для їх монтажу не потрібно додаткового простору. Такі моделі встановлюються на будь-яку поверхню, включаючи панелі, що несуть, або декоративне оздоблення.
Конструкція
Залежно від матеріалів, накладні точкові світлодіодні світильники виконуються з металу, пластику, скла. Корпус пристрою може бути закритим або відкритим. По пристрої розрізняють поворотні та неповоротні модифікації. У поворотних моделях світловий потік можна направити у будь-яку необхідну сторону. За формою їх поділяють прямокутні, квадратні, круглі, дизайнерські вироби нестандартних форм (шестикутні, трикутні та інших.).
Переваги
Накладні точкові світильники зі світлодіодним джерелом мають ряд переваг:
- Економія місця під стелею.
- Простота встановлення без складної підготовки.
- Нестандартний вигляд, різноманітність форм.
- Безпечна експлуатація. Доступна ціна точкових світильників. За рахунок великого експлуатаційного ресурсу та високого рівня енергозбереження прилад окупається протягом кількох років. За допомогою світлодіодів одержують тепле, холодне або нейтральне освітлення. Такі моделі характеризуються невеликими габаритами в порівнянні з іншими точковими приладами, при цьому забезпечують такий світловий потік.
Світильники в інтер'єрі
Купити точкові накладні світильники можна для створення комбінованого освітлення, зонування робочих місць та затемнення інших кутів, регулювання інтенсивності світлового потоку. Світлодіодні моделі застосовують при оформленні різних інтер'єрів: в стилі хай-тек, мінімалізм, конструктивізм, прованс, класика, для підсвічування меблів, предметів колекціонування, ніш та ін. дизайнів, м'які плавні вигини доречні у модерні.
В офісних приміщеннях добре виглядають світильники квадратної або прямокутної форми, які відрізняються стриманістю та оптимальною потужністю. У квартирах, приватних будинках надають перевагу накладним моделям круглих або сферичних форм, оскільки вони гармонійно доповнюють простір, надають кімнатам затишку і цілісність. Їх часто встановлюють на кухні, у ванній, коридорі та інших малогабаритних приміщеннях.
Монтаж
Необхідно підключити світильник до електромережі та прикріпити до поверхні стелі за допомогою монтажної пластини. Пластину закріплюють при використанні елементів кріплення або дюбелів, які є в комплекті. Клеми приладу підключають до попередньо знеструмленої електропроводки. Для роботи буде потрібно перфоратор, викрутка, шуруповерт. Світильник встановлюється на натяжних підвісних стелях, бетонних поверхнях. Підходить будь-яка поверхня, яка може витримати невелику вагу приладу.