зміст:
- Що таке світлодіодна панель.
- Різновиди Led панелей.
- Основні переваги і недоліки.
- Застосування світлодіодних ламп.
Сьогодні лампи розжарювання, ртутні і люмінесцентні джерела освітлення все частіше замінюють освітлювальними приладами нового покоління. Такими є освітлювачі, що складаються з світлодіодних елементів. Безпека і економічність таких ламп роблять їх дуже затребуваними серед споживачів.
ЩО ТАКЕ СВІТЛОДІОДНА ПАНЕЛЬ
Світлодіодна панель відноситься до освітлювальних приладів, що застосовуються в якості альтернативного освітлення приміщень різного типу. Led світильники монтуються з різного числа світлодіодів, які прикриваються матовою або прозорою пластиковою пластиною. Джерелом живлення для Led панелей служить мережа 220 В.
Корпус приладу виготовляється з алюмінієвого сплаву, що дозволяє уникати перегріву. Світлодіодні лампочки монтуються на акрилові пластини. Їх кількість і розташування можна варіювати.
РІЗНОВИДИ LED ПАНЕЛЕЙ
Led світильники зазвичай розрізняють за формою:
- коло;
- квадрат;
- прямокутник.
LP освітлювачі можуть мати ширину будь-якого розміру. Товщина ж такого приладу складає не більше 15 мм. Форму світильника вибирають в залежності від дизайнерського рішення. Принцип роботи приладу не залежить від його форми.
Також LP панелі поділяють відповідно до їх призначення:
- рекламні панелі, які виготовляють у вигляді щитів, де різнокольорові діоди функціонують незалежно один від іншого, створюючи рухливі яскраві зображення;
- стельові панелі, які замінять світильники старого зразка з метою економії і підвищення естетичних якостей інтер'єру.
ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ
До безперечних плюсів Led освітлювачів можна віднести:
- різноманітність форм і кольорів, що дозволяє вибрати панель на будь-який смак, для приміщень будь-якого стилю;
- можливість поєднання світлодіодів з традиційними люстрами, що дає додатковий простір для польоту дизайнерської думки;
- простота установки, що не вимагає великих зусиль і часу;
- економічність приладу, що дозволяє заощадити до 50% електроенергії в порівнянні з лампами розжарювання;
- можливість регулювання інтенсивності освітлення дозволяє використовувати LP лампи в якості основного і додаткового освітлення;
- довгий термін служби (до 50000 годин), що виключає необхідність частої заміни ламп;
- потужність, при якій одній панеллю можна освітити приміщення площею 50 м2;
- простота в догляді, що дозволяє розташовувати світильники в місцях, доступ до яких обмежений;
- візуальне розширення приміщення за рахунок наявності відбивають і розсіюють пластикових елементів.
Світлодіодні прилади практично не мають недоліків. Єдиним мінусом може стати досить висока вартість, яка згодом окупається за рахунок мізерного споживання електроенергії і тривалого терміну служби освітлювача.
ЗАСТОСУВАННЯ СВІТЛОДІОДНИХ ОСВІТЛЮВАЧІВ
Світлодіодні панелі часто використовують для приміщень з великою площею. Наприклад, їх монтують в заводських цехах, офісах, шкільних кабінетах, аудиторіях вузів, розважальних і торговельних центрах. Вони дають яскраве світло при мінімальних витратах на електроенергію.
У будинках і квартирах світлодіодні панелі також знайшли своє застосування. Їх монтують на стелях, стінах, карнизах, а також в нішах і дверних отворах.
На сьогоднішній день світлодіодні прилади знайшли широке застосування і з успіхом замінюють світильники старих зразків. Високий попит на такі освітлювачі обумовлений їх економічністю і безпекою, а також їх високими естетичними якостями.